روش نصب کلید اتوماتیک

روش نصب کلید اتوماتیک: کلیدهای اتوماتیک به‌صورت کلی کلیدهایی هستند که دارای قابلیت قطع شدن اتوماتیک در قسمت زیر بار هستند و این نوع از کلیدها اکثراً برای مراقبت از اتصالات کوتاه یا اضافه‌بار در وسایل برقی و صنعتی، محافظت از موتورها، مراقبت از جان افراد و… کاربرد عمده دارند. کلید اتوماتیک همچنین برای قطع نمودت و مراقبت از مدار اصلی در برابر افت ولتاژ، کشیده شدن جریان‌های اضافه‌بار، برگشت جریان برقی و… کاربرد دارد.

کلید اتوماتیک شامل نوع‌های مختلفی بوده و در ابعاد و سایز بسیار کوچک و فشرده تولید می‌شود. کلیدهای اتوماتیک به‌طورکلی در بخش ورودی مدار اصلی تابلو برق‌ها قرار گرفته می‌شوند. این نوع از کلید در برابر انواع آتش‌سوزی و برق‌گرفتگی از حداکثر مقاومت و پایداری برخوردار است. انواع مختلف کلیدهای اتوماتیک به‌صورت کلی در مجاور تابلو برق‌ها، مدارهای اصلی، مخزن‌های تحت‌فشار و… نصب می‌شوند. آسیب دیدن یا خراب شدن هر یک از لوازم جانبی یا قطعه‌های اصلی در دستگاه نیز منجر به سوختن کلید اتوماتیک خواهد شد.

در هنگام خرابی کلید اتوماتیک، تنظیم خودکار دستگاه نیز دچار اختلال شده و سبب کارکرد یکسره دستگاه می‌شود و درنتیجه پمپ گهگاه خاموش و روشن شده و این عمل آسیب شدیدی به پمپ وارد می‌کند. کلیدهای اتوماتیک به‌صورت کلی در محل‌های زیر نصب و راه‌اندازی می‌شوند:

۱- در بخش خروجی دستگاه موردنظر

۲- در قسمت مخزن‌های تحت‌ فشار

۳- در بخش مانومتر کلید اتوماتیک همچنین به‌راحتی قابل‌ دسترسی بوده و می‌توان طبق استانداردهای رعایت شده در این نوع کلید، کلید اتوماتیک را بدون عایق‌ بندی بر روی تابلو برق نصب کرد. تمامی مدل‌های کلیدهای اتوماتیک به‌صورت کلی دارای یک مکانیزم کلی و رایج هستند. (از مدل چینی ارزان‌ قیمت گرفته تا مدل‌های ژاپنی و ایتالیایی باکیفیت.)

⭐️ جهت مشاهده محصولات کنتاکتور اشنایدر، روی دکمه کلیک کنید. ⬅️ ⬅️ ⬅️ ⬅️ ⬅️ ⬅️

کلید اتوماتیک اشنایدر

مراحل نصب کلید اتوماتیک

مراحل یا روش نصب کلید اتوماتیک عموماً باید به‌وسیله‌ی افراد ماهر و متخصص انجام شود. افرادی که از مهارت و دانش کافی در این زمینه برخوردار نبوده، نباید برای نصب کلید اتوماتیک انتخاب شوند. به‌طورکلی شیوه‌ی نصب کلید اتوماتیک به شکل مرحله به مرحله در قسمت زیر گفته خواهد شد و برای نصب کردن کلید اتوماتیک در انواع دستگاه‌ها، باید با استفاده از بخش پشتی این کلید به‌صورت زیر عمل کرد:

۱- در ابتدا باید گیره‌ی ریز موجود در کلید اتوماتیک شناسایی شود.

۲- با استفاده از این گیره می‌توان به‌راحتی کلید اتوماتیک را به دستگاه نصب کرد.

شیوه‌ی نصب کلید اتوماتیک

به‌صورت کلی به شرح زیر است:

۱- در گام اول باید در کلید اتوماتیک یک بوبین مخصوص قرارگرفته شود.

۲- در گام بعدی باید یک جریان الکتریکی ضعیف به بوبین وارد شود.

۳- در گام بعدی جریان الکتریکی وارد شده به بوبین اساساً خاصیت آهن‌ربایی پیدا خواهد کرد.

۴- در مرحله‌ی بعدی یک هسته از جنس فلز شناور را به سمت خود سوق می‌دهد.

⭐️ جهت مشاهده محصولات کلید اتوماتیک اشنایدر، روی دکمه کلیک کنید. ⬅️ ⬅️ ⬅️ ⬅️ ⬅️ ⬅️

اجزای کلید اتوماتیک

خرید کلید اتوماتیک

افراد در موقع خرید انواع مختلف کلیدهای اتوماتیک باید به مهم‌ترین ویژگی این نوع کلید یعنی (مدت‌زمان قطع شدن کلید اتوماتیک) توجه کلی نمایند. مدت‌زمان قطع شدن کلید اتوماتیک در کل تعیین‌کننده‌ی این موضوع خواهد بود که چه مدت‌زمان طول خواهد می‌کشد تا کلید اتوماتیک بعد از تشخیص آسیب یا صدمه کار کند. مورد دیگری که افراد باید در موقع خرید کلیدهای اتوماتیک به آن توجه کنند، مورد ICS و ICU است.

ICU در اصل نشان‌ دهنده‌ی جریان اتصالات کوتاه بوده که کلید اتوماتیک تنها یک‌بار می‌تواند این جریان را بدون آن‌که آسیبی وارد شود، قطع کند و برای دفعه‌های بعدی احتیاج به تعمیر یا سرویس نمودن کلید اتوماتیک یا تعویض خواهد بود. ICS در کل نشان‌ دهندۀ اتصالات کوتاه بوده و کلید اتوماتیک نیز به دفعات می‌تواند این جریان اتصال را قطع کند، بدون آن‌که به مشکل خاصی دچار شود.

نقشه ساختار کلید اتوماتیک
سخن نهایی

فروشگاه برق لئو یکی از فروشگاه‌های معتبر و خوب کشور بوده و همچنین جزء نمایندگی‌های معتبر محصولات برقی و الکترونیکی مثل کلید اتوماتیک (کلید اتوماتیک اشنایدر و کنتاکتور اشنایدر)، کنتاکت، بوبین، انواع آمپرسنج و… است. افراد برای مشاهده و خرید بهترین برندها یا مدل‌های کلید اتوماتیک می‌توانند به وب‌سایت فروشگاه برق لئو مراجعه کنند یا برای خرید کلید اتوماتیک به‌صورت حضوری به شعبه‌های این فروشگاه در کشور مراجعه نمایند.

محصولات فروشگاه برق لئو به‌طورکلی از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین محصولات کشور بوده و همچنین از قیمت‌های بسیار مناسبی برخوردار هستند؛ فروشگاه برق لئو همواره به مشتریان خود مشاوره و پشتیبانی پس از فروش می‌دهد.

ممنون از اینکه ما را تا پایان مقاله «روش نصب کلید اتوماتیک» همراهی نمودید. برق لئو با آغوشی باز پذیرای نظرات و سؤالات شماست؛ برای ما کامنت بگذارید یا با شماره‌های درج شده در وبسایت با ما تماس بگیرید.

نوشته شده در تاریخ ۲۱ دی ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.